SEO Araçları ❤️ (Karşılaştırmalı) En İyi SEO Araçları 2022

tarafından
35
SEO Araçları ❤️ (Karşılaştırmalı) En İyi SEO Araçları 2022

SEO Araçları: bir kasabın satırı, Bir marangozun Çekici, Bir sıvacının malası gibi SEO Uzmanlarının olmazsa olmaz kullanılacak materyerlerindendir.
Web sitelerini seo (Arama motoru optimizasyonu) açısından Denetlemek ve iyi bir yol haritası çizebilmek için SEO araçlarından faydalanmak oldukça elzemdir. Aylarca yapılacak analizleri SEO analiz araçları ile hızlıca yapabilir böylece çok daha hızlı neticeler alabilişiniz. Bu içerikte Sizler için en iyi SEO Analiz araçlarını derlemeye çalıştık. Kendi düzenimize göre de güzelce puanlama yaptık.

Tüm SEO araçları, arama motoru optimizasyonu uzmanları tarafından manuel olarak test edilmiş ve değerlendirilmiştir.

Analiz ve Araştırma için En İyi Google SEO Araçları

SEO analiz araçlarını seçerken Ücretli ve ücretsiz olanları da inceledik böylece satın almak isteyenler için de oldukça faydalı olduğunu düşündüğümüz bir tablo çıkardık. Ülkemiz için pahalı gözükse de SEO analiz araçları Avrupa ve Amerika gibi çeşitli yerlerde üretildiğinden oraların ekonomik durumuna göre fiyat çıkarılmaktadır. Puanlamayı yaparken fiyat performans da dikkate alınmıştır. Sadece en iyileri koymaya çalıştığımız araçların listesi aşağıdadır.

Ücretsiz ve ücretli SEO araçları aşağıdaki karşılaştırma tablosuna dâhil edilmiştir, ancak bazı Google SEO araçları da benzer işlevlere sahiptir veya SEO çok yönlüdür. En iyi SEO analiz araçları, belirli kategorileri veya anahtar kelimeleri arayarak ve ardından sonuçları fiyat veya derecelendirmeye göre sıralayarak elde edilir. SEO analiz Google sıralama yarışması için de biz aşağıdaki araçları kullandığımızı bilmenizi isteriz.

SEO araçları web sitelerini yukarı doğru taşımaya yardımcı olan sihirli püsküller değildir, SEO araçları ile en iyi yol haritalarını çizebilirsiniz.

Tavsiye ettiğimiz SEO Analiz araçları

  • SEMrush
  • KWFinder
  • SEMrush
  • Seobility
  • Ahrefs
  • Google Search Console
Adı Ücreti Kategori Türü Puan
Ahrefs Aylık 99USD Deneme hesabı 7USD Çok yönlü, Backlink, Anahtar kelime, Onpage, offpage Web 5
Majestic 47USD/AY- deneme sürümü Backlink araştırması web 4,5
SEMruhsh 99USD, Deneme sürümü var. Çok yönlü, Backlink, on page, off page, Anahtar kelime araştırması vs. Web 5
Yandex M. Ücretsiz Anahtar kelime, Backlnik, (Sadece kendi sitenize) 4
Google Searc console Ücretsiz Backlink, Anahtar kelime, Pozisyon, Red etme araçları vd. Web 4.5
KW Finder Ücretli Çok yönlü, Kelime araştırması, backlnik sayfa denetimleri Web 4.5
MOZ Ücretli, Deneme ürümü var Backlink, Anahtar kelime, ONPAGE, OFF Page araştırması Web 4
Seoblity Aylık 40 Usd Çok Yönlü, Geri Bağlantılar, Anahtar Sözcükler, İzleme, OnPage, Araştırma, WDF*IDF Web 3.5

 

SEO Aracı Nedir?

SEO analiz araçları, arama motoru optimizasyonunda size yardımcı olan ve web sitenizin derinlemesine analizlerini gerçekleştiren programlar veya SaaS hizmetleridir. Değerlendirme ve elde edilen verilere dayanarak, sayfalarınızı arama motorlarında daha iyi bir sıralama için optimize etmek için olası iyileştirme potansiyelleri ile web sitelerinizin gerçek durumunu elde edeceksiniz.

Bu SEO Araçları web sitesinde, web sitenizi analiz edip başarılı bir şekilde optimize edebileceğiniz en iyi ücretsiz ve ücretli SEO araçlarını göstereceğim. Sunulan SEO araçlarıyla, iyileştirme potansiyelini verimli bir şekilde belirleyebilir ve ardından arama motorlarının SERP’lerinde sürdürülebilir bir konumlandırma için bunları web sitenize uygulayabilirsiniz.

SEO Araçlarını Neden Kullanmalı?

Araştırmalara göre, İnternet kullanıcılarının yüzde 90’ı hizmetleri, ürünleri veya bilgileri bulmak için arama motorlarını kullanıyor. Bunların yüzde 80’i yalnızca ilk arama sonuçları sayfasına, yüzde 70’i ise reklamlar arasında yalnızca ilk üç sonuca bakıyor. Bu nedenle, bir web sitesinin arama sonuçlarında mümkün olduğunca yüksek bulunması önemlidir. SEO / arama motoru optimizasyonu ile bu sağlanabilir.

Sözde sayfa içi ve sayfa dışı optimizasyon var. Sayfa içi optimizasyon, diğer şeylerin yanı sıra, web sitesinin yapısı ve yapısı, yükleme süreleri, başlıklar, metinler, resimler ve en iyi durumda potansiyel müşterilerin arama terimlerine karşılık gelen ilgili anahtar kelimeleri içerir. Bir SEO ajansı arayan hemen hemen hiç kimse, uygun bilgileri almak için Google’da “bisiklet mağazası” terimine girmeyecektir.

OffPage optimizasyonu çoğunlukla sözde bağlantı kurma ve görünürlük ile ilgilidir. Ne kadar çok bağlantı kendi içeriğinize atıfta bulunursa, Google bu web sitelerini o kadar alakalı ve daha iyi değerlendirecektir. Ancak burada miktar ve kütle yerine yüksek kaliteli geri bağlantılara güvenmelisiniz.

SEO Araçları ne kadara mal olur?

SEO araçları pahalı olmak zorunda değildir. Daha küçük web siteleri için, Ryte veya Seobility gibi araçlarla kapsamlı OnPage analizleri ücretsiz olarak yapılabilir. Elde edilen bilgi ve verilerle, tüm problemler ve potansiyeller ile bir web sitesinin mevcut durumu hakkında iyi bir genel bakış elde edersiniz.

100’den fazla alt sayfaya sahip büyük web siteleri veya uzun yıllardır internette olan ve birçok geri bağlantıya sahip web siteleri ile ücretsiz SEO araçları sınırlarına ulaşabilir. Çünkü bunlar genellikle işlevsellik açısından sınırlıdır ve taranabilir maksimum web sitesi sayısı veya geri bağlantılarla ilgili veriler gibi yalnızca sınırlı ölçüde bilgi sağlar.

Google Analytics, Google Arama Konsolu veya Bing Web Yöneticisi Araçları gibi ücretsiz SEO araçları SEO Yarışması sürecinde yardımcı olabilir ve çeşitli faydalı raporlar ve işlevler sağlayabilir. Her web yöneticisi bu araçları web siteleri ve projeleri için kullanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Gelincik çiçeği anlamı, bakımı ve faydası başlıklı makalemizde gelincik çiçeği ve gelincik çiçeği anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.