Beyaz Orkide Çiçeği Ne Anlama Geliyor?

tarafından
1812
Beyaz Orkide Çiçeği Ne Anlama Geliyor?

Orkideler narin ve zarif çiçeklerdir. Bakımları bir kaç ipucu öğrendikten sonra gayet kolaydır. Beyaz orkide orkide renklerinden biridir. Beyaz orkide sahibi iseniz bu makaleyi okuyarak bakımı ve kullanımı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Beyaz Orkide, eski çağlardan beri büyük saygı görüyor.

 • Aşk
 • Güzellik
 • Doğurganlık
 • Ayrıntılandırma
 • Düşünce
 • Cazibe

Beyaz Orkide Kullanımları

Beyaz Orkideler kokuları ile bilinir ve parfümlerde ve aromaterapide yaygın olarak kullanılır. Tatlılarda ve unlu mamullerde yaygın olarak kullanılan bir lezzet arttırıcı olan vanilya özü, aslında Vanilya orkide bitkisinden elde edilir.

Beyaz Orkide tıbbi uygulamalara da sahiptir. Çin’de orkide binlerce yıldır yetiştirilmektedir ve öksürük, böbrek, akciğer, mide ve göz hastalıkları için doğal bir çare olarak kullanılmaktadır.

Orkidelerin de güçlü afrodizyaklar olduğuna inanılıyor ve Yunanistan ve Çin dahil birçok kültür bu amaçla soğanları yiyor.

Beyaz Orkide Bakımı

beyaz orkide demedi

Orkideler, büyük, uzun ömürlü çiçekleri ve canlı renkleri nedeniyle etraftaki en güzel çiçeklerden biridir . Beyaz, pembe, mavi, mor ve sarı tonlarda bulunabilirler. Orkideler bereketi, zarafeti ve sevgiyi simgeler . Bu nedenle, genellikle yeni ebeveynlere hediye olarak verilir .

Beyaz orkidenin anlamı; saflık, zarafet temizlik ve masumiyet.

En popüler orkide türlerinden biri, güve orkide veya phalaenopsis’tir. Bu çeşit, yılda bir ila iki kez çiçek açar ve çiçekler iki ila üç ay sürer. Diğer popüler orkide türleri, yılda bir ila iki kez çiçek açan ve bir aydan biraz daha uzun süren çiçekleri olan dendrobium ve oncidium’dur.

Eğer bir orkide sahibiyseniz veya hediye olarak bir orkide vermek istiyorsanız, bu çiçeğin gerektirdiği benzersiz bakımı bilmek önemlidir.

Orkidenizi ne sıklıkla sulayacağınız, ikliminize, nem seviyenize ve saksı ortamınıza bağlı olacaktır. Orkidelerin genellikle birkaç günde bir sulanması gerekir. Orkide sulama söz konusu olduğunda, en yaygın hata onları fazla sulamaktır. Kök çürüklüğü, bu bitki türünde yaygın olarak bulunan bir hastalıktır.

Aşırı sulamadan kaçının

Fazla sulamayı önlemek için orkidenizi toprağın ne kadar ıslak hissettiğine göre sulayın. Birkaç parmağınızı yavaşça toprağa itin ve ardından çıkarın. Üzerlerinde nem hissederseniz, orkidenizi sulamanıza gerek yoktur. Nem hissetmiyorsanız, ıslatılması gerekir. Bitkinizin suya ihtiyacı olup olmadığını takip etmenize yardımcı olmanın bir başka yolu da onu temiz bir tencereye saklamaktır. Şeffaf bir kap yoğuşmayı gösterecek ve yoğuşma olmadığında su zamanı.

Beyaz orkide Sisleme

Kuru bir iklimde yaşıyorsanız veya klimalı bir eviniz varsa, orkidenize günlük olarak bir sis vermeniz gerekebilir. Evinizde% 40-60 nem varsa buna gerek yoktur. Ancak% 40 nemin altındaki herhangi bir şey için, orkidelerin her gün bir sprey şişesiyle buğulanması önerilir.

Çiçek Açtıktan Sonra Beyaz Orkide Bakımı Nasıl Yapılır?

Beyaz Orkidenin çiçeklerinin tadını çıkardıktan sonra, sağlıklı kalması için onu sulamak, beslemeniz ve budamak gerekecek. Orkidenizi taze yetiştirme ortamında (kabuk veya yosun toprağı) saklamanız önerilir. Bu, bitkiye yeni besinler ile taze bir başlangıç ​​sağlayacaktır.

Beyaz orkide, mor orkide gibi asaleti simgeler.

Yeniden doğuyor

Orkidenize talimat verildiği gibi bakarsanız, altı ila dokuz ay içinde bir yeniden çiçeklenme görmelisiniz. Beyaz Orkide çiçeği açmıyorsa, bunun nedeni muhtemelen şu sekiz nedenden biridir:

 • Yetersiz ışık
 • Çok fazla ışık
 • Yanlış sıcaklık
 • Çok fazla veya çok az gübre
 • Yeniden yerleştirilmesi gerekiyor
 • Bu yanlış sezon
 • Çok az su
 • Çok fazla su

Doğum günü, yeni iş veya diğer özel günlerde sevdiklerinize orkide göndererek onları mutlu edebilirsiniz.

Beyaz Orkide Ne Kadar Yaşar?

Orkideler uygun bakımla yıllarca ve hatta on yıllarca yaşayabilir. Bir orkidenin yaşam döngüsü, bir ilk çiçeklenme (genellikle sonbaharda), bir uyku dönemi ve bir yeniden çiçeklenme döneminden oluşur. Orkide bakılırsa, o zaman birkaç ayda bir uyku ve yeniden çiçek açma aşamalarını tekrarlar.

Fazla sulamayı önlemek için orkidenizi toprağın ne kadar ıslak hissettiğine göre sulayın. Birkaç parmağınızı yavaşça toprağa itin ve ardından çıkarın. Üzerlerinde nem hissederseniz, orkidenizi sulamanıza gerek yoktur. Nem hissetmiyorsanız, ıslatılması gerekir.
Orkide türleri, yılda bir ile iki kez çiçek açan ve bir aydan biraz daha uzun süren çiçekleri olur.
Orkideler bereketi, zarafeti ve sevgiyi simgeler. Bu nedenle, genellikle yeni ebeveynlere hediye olarak verilir .
Orkidenize talimat verildiği gibi bakarsanız, altı ila dokuz ay içinde bir yeniden çiçeklenme görmelisiniz.