Flamingo çiçeği hakkında bilinmeyenler

tarafından
478
Flamingo çiçeği hakkında bilinmeyenler

Birine ev hediyesi düşünüyorsanız flamingo çiçeği harika bir fikir olabilir. Flamingo çiçeği anlamı, zenginlik, bereket ve misafirperverliktir. Parlak yeşil yaprakları ve zengin kırmızı çiçekleriyle Flamingo çiçeği, iç mekanlarda yetişen en çarpıcı bitkilerden biridir. Ayrıca şöyle bilinir ressamın paleti ya da antoryum , bir iç mekana lüks bir dokunuş katacak. Neyse ki, flamingoların bakımı zor değildir ve doğru koşullar sağlandığında iç mekanlarda gelişecektir.

Bir flamingo bitkisinin bakımı: Flamingo çiçek, iyi drene olan, asitli toprağa ekilmeli ve 90 ° F ila 120 ° de arasındaki sıcaklıklarda nemli koşullarda tutulmalıdır. Toprağın üst kısmı kuruduktan sonra seyrek olarak, ancak tamamen su ve büyüme mevsimi boyunca her ay gübreleyin.

Flamingo çiçekleri, yukarıdaki basit tavsiyelere uyarak hayatta kalacaktır. Ancak flamingo çiçeğinin gerçekten gelişmesine izin vermek istiyorsanız, okumaya devam edin ve size bu güzel bitkiden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı anlatacağım.

Bir Flamingo çiçeği Nasıl Sularsınız?

Bir flamingo çiçeği sulamadan önce toprağın üst santimetresinin kurumasını bekleyin. Parmağınızı bir inç kadar saksı karışımına sokun ve kuru sulama hissederseniz. Su, alttaki tahliye deliklerinden akana kadar her zaman iyice sulayın.

Mart-Eylül arası büyüme mevsimi boyunca, haftada bir kez sulama yapabilirsiniz. Bu, tekrar sulamadan önce toprağın kuruması için zaman verir.

Bununla birlikte, bitkinin uykuya daldığı kış aylarında (büyüme yavaşlar), flamingo muhtemelen sadece iki haftada bir suya ihtiyaç duyacaktır. Sulama sıklığınız, bitkinizi yetiştirdiğiniz bireysel koşullara bağlı olacaktır, ancak çok geçmeden model hakkında bir fikir edinmelisiniz.

Flamingo çiçeğinin ölümüne yol açabilecek kök çürüklüğü gelişebileceğinden, fazla su veya saksının durgun suda oturmasına izin vermeyin. Öte yandan, toprağın tamamen kurumasına izin vermeyin, bu da bitkinin büyümesi ve sağlığı ile ilgili sorunlara yol açabilir.

filamingo çiçeği anatoryum

Flamingo çiçeği bakımı

Flamingoların düzgün büyümesi için iç mekanda nemli bir ortama ihtiyaç duyması doğaldır Nem oranının yüzde 80 civarında tutulması tercih edilir.

Birkaç günde bir oda sıcaklığında suyla buğulayarak bitkinin nemini kolayca oluşturabilirsiniz. Diğer seçenekler arasında nemlendirici veya nem tepsisi kullanılması yer alır. Çok fazla ev bitkisine sahip olduğum için, bitkilerim için minimum çabayla iyi nem seviyelerini korumayı çok kolaylaştıran bir nemlendirici satın aldım.

Çok ihtiyaç duyulan nemi korumaya yardımcı olmak için, flamingo çiçeğinizi bir ısıtma sisteminin yakınına yerleştirmeyin veya sıcak, kuru hava üreten bir havalandırma deliği kullanmayın.

Flamingonun Ne Kadar Işığa ihtiyacı var

İç mekanda, antoryumlar yani flamingo çiçeği orta ila parlak dolaylı ışık alan bir yere yerleştirildiklerinde gelişirler. Ancak kış aylarında bitki uykuda iken daha az ışık almayı tolere edeceklerdir. Flamingo çiçeği , özellikle öğleden sonraları parlak, doğrudan ışık alan kapalı bir yere koymayın, aksi takdirde yapraklar yanabilir

Antoryumların kendi doğal ortamlarında ağaç gölgeliklerinin altında büyüdüğünü ve doğrudan güneş ışınlarından korunduğunu hatırlamakta fayda var.

Çiçeklerinin şeklinden dolayı Flamingo Çiçeği olarakta bilinen Anthurium, sene boyunca çiçek verir. Parlak yapraklara sahip bu çiçek genellikle kırmızı renktedir.

Yanlış Işıklandırmada Yetiştirilen Flamingolarla İlgili Bazı Sorunlar Nelerdir?

Işık koşulları çok parlak olduğunda yaprakların yanmasına ek olarak, ışık koşulları idealin altında olduğunda yapraklar da soluklaşan rengi kaybedebilir.

Bu, besin eksikliğinden muzdarip olduğunu düşünmenize ve ek gübre gerektirmesine neden olabilir, ancak yalnızca daha fazla ışık gerektirir. Işık koşulları çok düşükse, flamingo çiçek üretmeyi durdurur.

Antoryum (Flamingo çiçeği). Latince :Anthurium andreanum. Familya : Araceae Anavatanı : Orta ve güney Amerika’dır.

Flamingo Her Yıl Çiçek Açar mı?

Flamingo çiçekleri üç aydan fazla sürebilir ve yeterli ışık ve özen gösterilirse tüm yıl boyunca yeni çiçek açar. Flamingo bitkileri yıllarca yaşayabilir ve tekrar tekrar çiçek açabilir. Kışın veya daha düşük ışıklı bir yerde yetiştirildiklerinde daha az çiçek üretirler.

Birkaç günde bir oda sıcaklığında suyla buğulayarak bitkinin nemini kolayca oluşturabilirsiniz. Flamingoların düzgün büyümesi için iç mekanda nemli bir ortama ihtiyaç duyması doğaldır Nem oranının yüzde 80 civarında tutulması tercih edilir.
Flamingo çiçekleri üç aydan fazla sürebilir ve yeterli ışık ve özen gösterilirse tüm yıl boyunca yeni çiçek açar. Flamingo bitkileri yıllarca yaşayabilir ve tekrar tekrar çiçek açabilir. Kışın veya daha düşük ışıklı bir yerde yetiştirildiklerinde daha az çiçek üretirler.
Flamingo çiçek, iyi drene olan, asitli toprağa ekilmeli ve 90 ° F ila 120 ° de arasındaki sıcaklıklarda nemli koşullarda tutulmalıdır. Toprağın üst kısmı kuruduktan sonra seyrek olarak, ancak tamamen su ve büyüme mevsimi boyunca her ay gübreleyin.