Nadide bir çiçek Mavi gül anlamı nedir?

tarafından
7346
Nadide bir çiçek Mavi gül anlamı nedir?

Güller zarafetin somut örneğidir. Güzel, narin ama aynı zamanda dikenliler. Duyguları memnun eder ve duyguları uyandırırlar. En azından bundan dolayı, zamansız ve son derece popüler bir hediyedir. Hem verici hem de alıcı için ayrı ayrı renklerin anlamını iyi bilmek önemlidir. Peki mavi gül anlamı nedir ?

Bunlar aslında suni yöntemlerle maviye boyanmış beyaz güllerdir. Mavi gül yani mavi renkli bir gül doğal olarak mümkün olmayan bir çiçektir.

Mavi gül anlamı

Bu gülün aşk mesajı açıktır: mükemmel ve yerine getirilmiş aşkı temsil eder.

Bu gül ayrıca özlem, özgürlük, mesafe ve sonsuzluğun sembolüdür. Bir yandan sakinleştirici bir etkiye sahip olmalı, heyecan ve gerginliği azaltmalı, böylece uykuya dalmaya yardımcı olmalı ve diğer yandan konsantrasyon, iletişim ve nesnelliği teşvik etmelidir.

Bu gül doğada yetişmemektedir. Çünkü güllerin yapısında mavi rengini üretebilen bir renk pigmenti bulunmamaktadır.

Daha önce gül dikilmiş lan bir bahçeye,  yeni güllerin daha önce ekildiği yerlere veya saksılara asla ekilmemesini ve en az 50 cm derinlikteki toprağın iyi gübrelenmesini önermektedir. Fide seçimi Gül fidanı alırken sağlıklı köklü bir tane almalısınız. iyi bir seçim için , fidanlıklarda doğrudan üreticiden satın almak veya bitkinin kesiciden yetiştirilmesidir. 2 ila 5 metre yüksekliğe kadar büyüyebilirler. Dikim mesafesi çeşidin gürlüğüne göre 1-2 metredir ve genellikle üçüncü yılda hayali bir form oluştuktan sonra budanır. Mini güller 25 ila 30 cm arasında büyür ve minik çiçeklerle doludur.

Mavi Gül çiçeğinin mesajı: “Sen benim arkadaşımsın ve seni seviyorum.”

Çıplak kök veya saksı güllerinizi düzgün bir şekilde dikmek, iyi bir başlangıç ​​yapmalarını sağlayacaktır.

 

Mavi gül dikmek

  • Dikim deliğinin, bitkinin köklerini barındıracak kadar derin ve geniş olması ve güllerin ıslak ayakları sevmemesi nedeniyle iyi bir drenajın sağlanması gerekir.
  • Dikim deliğinden çıkarılan toprakla bol miktarda bahçe kompostu , turba yosunu veya diğer organik maddeleri karıştırın. Bu karışımın bir kısmını ekim çukurunun dibinde kullanın ve gül kovanını deliğe yerleştirin.
  • Bitkinin tacı, ılıman iklimlerde zemin seviyesinde ve soğuk iklimler için yer seviyesinin 2 ila 3 inç altında olmalıdır.
  • Deliği kısmen toprak karışımı ile doldurun ve yavaş salınan bir gübre ekleyin.
  • İyice sulayın ve ardından deliği kalan toprakla doldurun.
  • Tekrar sulayın, ardından yeni yerine alışırken gülü korumak için kamışların etrafına gevşek toprak koyun.
  • Birkaç gül çalısını birlikte dikiyorsanız, bitkiye olgunlaştıkça geniş bir büyüme alanı sağlamak için onları en az 1 m aralıklarla yerleştirin.

Mavi gül budamak

Bir fidanını aşırı budayarak öldürmek neredeyse imkansızdır, ancak birkaç basit kurala uyarsanız, sonuçlar daha profesyonel görünecek ve daha sağlıklı bir bitki ile sonuçlanacaktır. Pek çok yeni gül çeşidi, varsa çok fazla budama gerektirmez.

İlkbaharda büyük budama yapılmalıdır. Tüm güller için, ölü veya hasar görmüş bastonları (kahverengi görünen herhangi biri) çıkararak başlayın. Sert budama gerektiren örnekler için, kamışın içinde sağlıklı, beyaz merkezler bulana kadar onları bir önceki yılın büyümesinin üçte biri ila yarısı kadar azaltın.

Çiçeklerinizi  bakımlı tutmak için her mevsim hafifçe budayabilirsiniz.

Yeniden çiçek açan mavi  güllerin bazı çeşitleri, sezon boyunca yeniden çiçek açmayı teşvik etmek için baş dönmesi gerektirecektir yeniden büyümeyi desteklemek için ilk beş yaprakçık sapın altını kesin.

Gül hastalığı için önemli uyarı

Gül çalılarınız “kendi kendini temizliyorsa” (bu, kuşburnu geliştirmedikleri anlamına gelir), herhangi bir çıkmaza gerek yoktur çünkü çiçekler otomatik olarak düşecek ve bitkiler daha fazla çiçek üretmeye devam edecektir.

Gül hastalıklarını önlemenin en iyi yolu hastalığa dirençli çeşitleri seçmektir. Bu güller, külleme ve kara leke gibi en yaygın gül hastalıklarına direnecek şekilde yetiştirilir ve seçilir .

Bunlar aslında suni yöntemlerle maviye boyanmış beyaz güllerdir. Mavi gül yani mavi renkli bir gül doğal olarak mümkün olmayan bir çiçektir.
Mavi Gül çiçeğinin mesajı: "Sen benim arkadaşımsın ve seni seviyorum."
Mavi gül doğada yetişmemektedir. Çünkü güllerin yapısında mavi rengini üretebilen bir renk pigmenti bulunmamaktadır.