Kırmızı gül anlamı Birine kırmızı gül verince ne anlatılır

tarafından
6873
Kırmızı gül anlamı Birine kırmızı gül verince ne anlatılır

Kırmızı güller, nesiller boyunca dünyanın dört bir yanındaki aşıkların zihinlerini ve kalplerini ele geçirdi. Yıl dönümünüzde, ilk buluşmanızda, Sevgililer Gününüzde tek bir sap veya demet kırmızı gül vermek, kelimeler yeterli olmadığında kırmızı gül anlamı  “Seni seviyorum” demenin mükemmel bir yoludur.

Bir kişiden kırmızı gül buketi hediye almak ne anlama gelir? İşte bu konu için okumak isteyeceğiniz makaleyi sizinle paylaştık.

Kırmızı gülün güzelliğine ve mükemmelliğine duyduğumuz takdir tarih boyunca, sanatta, edebiyatta, mitolojide ve ekranlarımızda belgelenmiştir. Romeo ve Juliet gibi klasik aşk hikayelerinde belirtildiği gibi tartışmasız ve evrensel bir aşk sembolüdür.

Bu yazıda, romantizm ve aşk arasındaki bağlantının nereden kaynaklandığını ve bugün ne anlama geldiğini keşfetmek için kırmızı gül anlamına bakacağız.

Kırmızı gül

Kırmızı Gül Ne Anlama Gelir?

Bu güne kadar, kırmızı bir gül vermek, romantik aşkı ifade etmenin mükemmel bir yolu olmaya devam ediyor . Zamanla anlam değiştikçe çiçeklerin sembolizminde tutarlılık bulmak büyük ölçüde imkansız olsa da, kırmızı gül, kalıcı ve evrensel anlamı olan sevgiyle birkaç örnekten biridir.

Aşkı temsil eden Kırmızı Güller, birbirinden güzel ve etkileyici sunumlarıyla insanı adeta cezbediyor.

Kırmızı Güllerin ve Sevginin Daha Derin Anlamı

Daha derinlemesine bakmayı umursuyorsanız, sevdiklerinize güllerin verilmesine bağlı yepyeni bir kırmızı gül anlam seviyesi vardır. Kırmızının gölgesi önemlidir; derin duyguları ifade ettiği düşünülen koyu kırmızı güller, romantizmi temsil eden parlak kırmızı gül ve genellikle aşkınızın (henüz) karşılıksız olduğu bir mesaj göndermek için bordo kullanılır. Kırmızı bir gül goncası verilmesi de önemlidir, genç aşkı, masumiyeti, saflığı ve iddiasız güzelliği sembolize eder.

Her gülün hediye edildiğinde farklı anlamı vardır, hatta sayıları bile farklı anlamlar ifade eder. Örneğin beyaz gül gelinlik ve saflığı ifade eder.

Kırmızı Güller aşk, romantizm, saygı ve tutkuyu ifade eden gülün en çok tercih edilen rengidir.

Sayıya Göre Kırmızı Gül Verme Rehberi

Verdiğiniz veya aldığınız güllerin sayısının da özel bir anlamı vardır. Tek bir çiçekten büyük bir bukete kadar, kırmızı güllerin sayı ile ne anlama geldiğinin bir özeti:

 • Bir gül: Tek kırmızı gül anlamı, ilk görüşte aşkı temsil eder ya da uzun vadeli bir partnerden geliyorsa, “hala tek sensin” diyorlar.
 • İki gül: Bir çift kırmızı gül, karşılıklı sevgi ve şefkat anlamına gelir.
 • Üç gül : Üç kırmızı gül hediyesi, geleneksel bir aylık yıldönümü hediyesidir.
 • Beş gül: 5 kırmızı gül anlamı, veren kişi size aşık olduklarını ve sizin olmak istediklerini söylüyor.
 • On gül: Birine aşkının mükemmel olduğunu söylemek istiyorsanız on kırmızı gülden oluşan bir buket seçin.
 • On bir gül: On bir kırmızı gülden oluşan bir armağan, “sen benim kıymetlimsin” der ve gerçek ve derin aşkı ifade eder
 • On iki gül: Bir düzine gül, çok sevdiğiniz biri için klasik bir hediyedir ve sadece “benim ol” der.
 • On beş gül: Özür dilemeniz gerekiyorsa ve kelimeler onu kesmiyorsa, on beş gül hediye edin.
 • Yirmi dört gül: İki düzine gül çok açık bir şekilde “seninim” diyor.
 • Otuz altı gül: Üç düzine kırmızı gül, aşık olduğun mesajını gönderir.
 • Elli gül: Son derece ayrıntılı romantik bir hediye arıyorsanız, elli gülden oluşan çarpıcı bir buket, sınırı olmayan bir aşkı ifade eder

Kırmızı güllerin verilmesinin ne kadar özel ve anlamlı olabileceği zamanla kanıtlanmıştır. İster yeni ve çiçek açan bir cazibe ister derin ve sonsuz bir aşk olsun, ona değer verdiğinizi göstermek istiyorsanız, bunu özenle seçilmiş bir tek veya güzel kırmızı güllerden oluşan bir buketle söylemekten daha iyi bir yol yoktur

Kırmızı Güller aşk, romantizm, saygı ve tutkuyu ifade eden gülün en çok tercih edilen rengidir.
Tek kırmızı gülün anlamı, ilk görüşte aşkı temsil ederken Bir çift kırmızı gül, karşılıklı sevgi ve şefkat anlamına gelir.
Sevgiliye kelimeler yeterli olmadığında verilen kırmızı gül "Seni seviyorum" demenin mükemmel bir yoludur.