Beyaz Gül Anlamı : Beyaz gül hediye edilince ne anlama gelir

tarafından
17811
Beyaz Gül Anlamı : Beyaz gül hediye edilince ne anlama gelir

Beyaz gül anlamı nedir? Beyaz güller genellikle saflığı, masumiyeti ve gençliği temsil eder. Beyaz güller, genç aşk ve ebedi sadakatle ilişkilendirilmesinden dolayı bazen gelin gülleri olarak anılır. Beyaz güller ayrıca yeni bir başlangıcı ve sonsuz aşkı sembolize edebilir.

Beyaz güllerin bir demet hediye edildiğinde anlamı, masumiyet ve saf aşktır. Beyaz gül, tutkulu ve şehvet dolu sözlerden bahseden kırmızı gülün tam teri olarak, sadeliği ve bozulmamış saflığı sembolize eder.

Beyaz Gül Anlamı Nedir?

Güller söz konusu olduğunda, her biri çok özel bir anlama sahip olan bir Gökkuşağı mevcuttur. Canlı bir kırmızı veya sarı gül kesinlikle çarpıcı olabilirken, beyaz güllerin özel bir önemi vardır. Bu çiçekler hiç şüphesiz masumiyetin nihai çiçek sembolüdür ve onlarla birlikte, onlara bakan herhangi biri tarafından hissedilmesi zorunlu olan belirli bir huzur ve huzuru taşırlar. Beyaz bir gülün ince güzelliği, onu çok yönlü ve çeşitli durumlar için mükemmel kılan şeydir. Yine de bu çiçeklerde göründüğünden daha fazlası var – büyüleyici oldukları kadar karmaşıklar.

Buket, vazo veya tek her ne şekilde olursa olsun aşkı, cesareti, tutkuyu ve tabiki romantizmi ifade etmenin çiçek dilindeki karşılığı beyaz güldür.

Beyaz Gül; saflık, masumiyet ve değer vermeyi ifaden en sevilen gül renklerinden biridir.

Beyaz gülün neyi temsil ettiğini hiç merak ettiniz mi? İşte bu zarif çiçeklerle ilgili bazı ilginç gerçekler:

Beyaz gül anlamında

Üzeri damlacıklı Beyaz gül

Beyaz gül için Antik kökler

Yüzyıllar boyunca beyaz güller birçok kültürde güçlü bir öneme sahiptir. Çiçek Uzmanlarına göre beyaz gül, Roma döneminde Aşk ve Güzellik Tanrıçası ile ilişkilendirilmiştir . Efsane, Afrodit dikenleri dikene ve hepsini kırmızıya çevirene kadar tüm güllerin beyaz olduğunu söylüyordu. Daha sonra, Viktorya döneminde, talipler , bir kur yapmanın başlangıcını simgelemek istedikleri kişilere beyaz gül demetleri gönderdiler .

Viktorya Dönemi Romantik Beyaz Gül Buketi

Bugün, koridorda beyaz güller taşıyan gelinler göreceksiniz. Bu, Kraliçe Victoria’nın beyaz güllerin bol olduğu 1840’taki düğününde başladı. Bu, yıllar içinde aktarılan bir geleneği başlattı.

Beyaz gül Tarihsel önemi

Beyaz güllerin tarihte, özellikle siyaset ve din açısından büyük önem taşıdığını biliyor muydunuz? The Fountain’a göre, bu çiçekler Hıristiyanlıkta özel bir öneme sahip. Meryem Ana genellikle beyaz gülle bağlantılıdır  aslında, Cennetin Mistik Gülü olarak anılır . Bu şaşırtıcı değil çünkü beyaz renk tipik olarak Hristiyan dininde saflığı, neşeyi, ışığı ve ihtişamı simgeliyor – hepsi Meryem’in erdemleri arasında kabul edilen özellikler.

Bu çiçekler, bazı tarihi olaylardaki rollerinden dolayı sadakat, güven ve gizlilik ile de ilişkilendirilmiştir . Örneğin, beyaz gül, 15. yüzyılda Kral VII.Henry’nin hükümdarlığı sırasında İngiltere’de gerçekleşen Güller Savaş’ında House of York taraftarlarının resmi sembolüydü.

Çavdar Kalesi Müzesi’ne göre orta çağ bahçelerinde, özellikle Meryem Ana ile olan ilişkileri nedeniyle beyaz güller de bol miktarda bulunuyordu . Birçok bahçede, çarpıcı, hoş kokulu görüntüler için yapılmış beyaz ve kırmızı güllerin bir kombinasyonu vardı. Ek olarak, beyaz güllerin arasında konuşmak gizli bir konuşmayı göstermesi gerektiği için bu dönemde de gizlilikle bağlantılıdır.

Yeni açmaya başlamış beyaz gül

Beyaz gül anlamı ve önemi

Duygusal değer Kırmızı güller gerçek aşkın en tanınmış sembolü haline gelmeden çok önce , beyaz güller bu önemi taşıyordu. Şimdi, yine de, çok sayıda farklı mesaj ve duyguyu ifade etmek için kullanılıyorlar.

Beyaz gül en geleneksel düğün çiçekleri biridir  ve mantıklı. Bu çiçeklerin saflığı temsil ettiği gerçeği, onları yeni bir romantik ve evlilik bağı için uygun bir çiçek yapar. Yani beyaz gül anlamı evlilik de olabilir.  Ek olarak, beyaz güller genç aşkla ilişkilendirilmiştir ve bu da onları gelin buketi için mükemmel kılar. Beyaz güllerin genellikle bir umut duygusu taşıdığı düşünüldüğünde, evliliğin yanı sıra yeni başlangıçları da sembolize edebilirler .

Hediye verilirken çiçeklerin anlamı değişir; Şeref, hayranlık ve hayranlığın beyaz güllerle bağlantılı olduğunu da belirtmekte fayda var , bu yüzden sık sık ölenlerin anma töreninde görülüyorlar. Beyaz cenaze töreni ve sempati düzenlemeleri , bu çiçekleri genellikle saygı, hatırlama ve ruhsal sevginin görsel bir göstergesi olarak içerecektir.

Beyaz gül en geleneksel düğün çiçeklerinden biridir. Bu çiçeklerin saflığı temsil ettiği gerçeği, onları yeni bir romantik ve evlilik bağı için uygun bir çiçek yapar.
Beyaz Gül; saflık, masumiyet ve değer vermeyi ifaden en sevilen gül renklerinden biridir.
Hediye verilirken çiçeklerin anlamı değişir; Şeref, hayranlık ve hayranlığın beyaz güllerle bağlantılı olduğunu da belirtmekte fayda var , bu yüzden sık sık ölenlerin anma töreninde görülüyorlar. Beyaz cenaze töreni ve sempati düzenlemeleri , bu çiçekleri genellikle saygı, hatırlama ve ruhsal sevginin görsel bir göstergesi olarak içerecektir.