İnanılmaz güzellikleri ile orkide renkleri nelerdir?

tarafından
463
İnanılmaz güzellikleri ile orkide renkleri nelerdir?

Orkide renkleri inanılmaz derecede çeşitli bir aileden gelir ve binlerce türü onları gezegenin en büyük çiçek açan bitki grubu yapar. Çiçekleri, çok büyük çiçeklerden minicik çiçeklere kadar yüzlerce şekil ve birçok farklı boyutta gelir. Ayrıca düzinelerce renkte çiçek açarlar, genellikle iki renkli çeşitler üretmek için bir veya daha fazla tonu birleştirirler. Orkide Renkleri, tüm olasılıkları kapsar ve orkidelerin neredeyse sonsuz büyümesi için seçimlerinizi yapar.

Bir zamanlar nadir bulunan ve oldukça egzotik bir çiçek olarak kabul edilen, iyileştirici güçler içerdiği söylenir ve yalnızca bunları karşılayabilenlere aittir; Orkide şimdi en popüler ve en sevilen iç mekan bitkilerimizden biri haline geldi  her yıl 18 milyondan fazla satın alındı!

Estetik ve narin bir çiçek olan orkidelerin tüm çiçeklerde olduğu gibi birbirinden farklı anlamları bulunuyor.

Bu çarpıcı çiçekler genellikle hediye olarak verilir, ancak ne durumda olursa olsun kesinlikle seçim yapmak zorunda kalmayacaksınız. Orkideler çeşitli şekil ve boyutlarda gelir ve gökkuşağının her renginde bulunur. Bir orkide almanın güzelliği, her rengin sembolik olması ve farklı bir anlamı temsil ettiğine inanılmasıdır:

Orkide renkleri anlamı

Kırmızı

Kırmızı rengi düşündüğünüzde, bunu romantizmle ilişkilendirmeniz muhtemeldir ve aynısı kırmızı orkide için de söylenebilir. Sevgiyi temsil ettiği söylenen kırmızı orkide, bir sevginin işaretidir ve bir zamanlar aşk iksirlerinde ana bileşen olarak kullanılmıştır. Ayrıca bir cesaret ve cesaret göstergesi olabilirler.

Sevgililer Günü yaklaşırken, kırmızı bir orkide hediye etmek, o özel kişiye karşı duygularınızı ifade etmenin mükemmel bir yolu olabilir.

Sarı

Sarı, baharda popüler bir renktir ve beraberinde yeni yaşamın sembolleşmesini de getirir; ‘ilkbahar’ kelimesinin kendisi bir hareketi veya ileriye doğru sıçramayı ifade eder. Sarı bir orkide vermek, birinin hayatında, arkadaşlığında veya neşesinde yeni bir başlangıcın işareti olabilir.

Orkide renkleri veYeşil

Yeşil orkidenin doğayı, uyumu ve gençleşmeyi simgelediği söyleniyor. Yeşil orkidelerin eve sağlık ve servet getirdiği düşünülmektedir.

Mavi

Orkidelerin en nadide ve ulaşılması en zor olan, bu nedenle nadirliği temsil ettiği söylenen, tek kelimeyle güzel, mavi orkide. Bu çiçekleri bulmak zor olduğundan, çarpıcı renklerini korumak için boya içeren mavi orkideleri sıklıkla görebilirsiniz. Orkidenin koyu mavi tonunun gücü, otoriteyi ve derinliği simgelediği söyleniyor. Yine de okyanusu temsil eden mavinin daha sakin tonlarının barışı ve sükuneti simgelediği söyleniyor.

Orkide renkleri ve Mor

Uzun yıllar boyunca, mor renk güç veya telif hakkı ile yakından bağlantılı ve Kraliyet Ailesi arasında popüler bir renktir. Bu nedenle mor orkide çiçekler arasında ‘gerçek kraliçe’ olarak anıldığını duyabilirsiniz. Bu orkide, saygı ve takdiri sembolize ettiği söylendiği gibi, hayranlık duyduğunuz birine göstermek istiyorsanız mükemmel bir hediyedir.

Mor orkideler Asaleti temsil eder. Her yerde bulunabilen bir renk değildir. Sağlam ve kalıcıdır

Beyaz

Muhteşem beyaz orkide masumiyet, saflık ve güzelliği ifade eder. Yine de saygı ve alçak gönüllülüğün bir işareti olabilir. Bu zarif çiçekler vaftiz, nişan veya düğün gibi etkinlikler için mükemmeldir.

Fuşya ve Beyaz orkide renkleri de bulunur.

Orkidelerin biraz benzersiz ışık ihtiyaçları vardır. Çoğu, doğal ortamlarında “yarı gölge” bitkiler olarak sınıflandırılsa da, iç mekanlarda ev bitkisi olarak yetiştirilen orkideler tipik olarak oldukça fazla ışığa ihtiyaç duyar  ya ek aydınlatma şeklinde ya da çok fazla dağınık doğal ışığın olduğu bir yere yerleştirilerek . Saksılı orkideler, uygun aylarda kolaylıkla yapılabileceği gibi, dışarıya taşındığında, bu “kısmi gölge” bitkiler genellikle birkaç saatlik doğrudan güneşe bile kötü tepki verir. Dış mekanlarda, saksılı orkideler ideal olarak gölgeli ancak yine de nispeten parlak bir yere yerleştirilmelidir.

Orkide dendiğinde akla gelen bir diğer renk ise fuşya oluyor. Fuşya rengindeki orkideler sevimliliği ve aynı zamanda da saflığı sembolize ediyor.

 

Orkideler çeşitli şekil ve boyutlarda gelir ve gökkuşağının her renginde bulunur.
Uzun yıllar boyunca, mor renk güç veya telif hakkı ile yakından bağlantılı ve Kraliyet Ailesi arasında popüler bir renktir. Bu nedenle mor orkide çiçekler arasında 'gerçek kraliçe' olarak anıldığını duyabilirsiniz.
Orkideler şimdi en popüler ve en sevilen iç mekan bitkilerimizden biri haline geldi.